Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Kamínek pahorku

Aktuality

Dobrý den,

po dlouhé době jsem se zase přihlásila na své stránky na které není čas a důvod.

Jenže jsme v neděli 3.7.2016 museli nechat uspat naše dvě fenky Amálku a Cleopatru (Páťu).

Rozhodnutí bylo těžké, ale rakovina byla silnější.

Tímto je pozdravuji do psího nebíčka a vzkazuji že těm ostatním se moc stýská a my se tu už jen hledáme.

Děkuji holky za všechno to krásné a ať se i v dalším životě máte tak jako u nás.

Moc mě chybíte.

Panička

 

 

 

13.10.2012 MVP České budějovice

Hvězda CAC

 

11.8.2012 Kladno klubová výstva

Hvězda CAC a BOB

 

Na výstavě v Kladně se nás sešlo více sourozenců prostě naše rodinka

 

19.5.2012 Světová výstava Salzbug

29.9.2011  jsme se museli rozloučit s naší první harlekinkou Kellynkou (*9.9.1999 – †29.9.2011), díky které jsme poznali krásy výstav a její vrozené umění se předvádět v kruhu. Kellynko děkujeme za radosti které jsi nám udělala. Když jsme si tě vezli jako štěňátko domů,, tak jen z lehkosti ti panička řekla že nás máš hlídat a ty jsi to vzala vážně a bez tvé asistence nikdo neprošel na náš pozemek. Ale na výstavě jsi se chovala jako velká dáma už ve štěněčím věku. Vystavování bylo lehkostí, když jsem vedle sebe měla profíka, který ví jak se má chovat. Přivedla jsi na svět pár štěňátek, které dělají svým páníčkům radost  tak, jako jsi ty nám. Těžko se mně o tom mluví a stále to hodně bolí a jen tak nepřestane. Kelly už po tobě zůstala jen prázdná miska s tvým jménem, je postavena vedle Dášenky misky na poličce, protože vy jste byly největší kámošky, no pro tebe to byla náhradní matka.

Budeme vždy vzpomínat a nikdy nezapomeneme.

Vzpomínají na tebe tví věrní páníčkové i celá smečka.

Nikdy na tebe nezapomeneme!

 

1.5.2011 Doplněny výsledky výstav České Budějovice a Hlubocká speciální výstava vícebarevných pudlů

24.10.2010 Doplněny výsledky výstav + nové fotografie

27.9.2010 Doplněny aktuální fotky štěňat

30.8.2010 V sekci štěňata doplněny aktuální  fotky + Fotogalerie - štěňátka v přírodě.

18.8.2010 Přidány nové fotografie našich kluků

4.7.2010 Přidány nové fotografie štěňátek i se jmény

image image

21.6.2010 - Přidány nové fotografie, štěňátka rostou jako z vody a postupně se začínají dívat na svět

12.6.2010 - Do sekce "štěňátka - odchovy" jsme vložili fotografie miminek abychom Vám umožnili si vybrat toho svého miláčka.

image

 

8.6.2010 - Dlouho očekávaná událost se dnes stala skutkem - 1. vrh černobílých královských pudlů v ČR spatřil světlo světa a my Vám můžeme sdělit radostnou novinku:

V chovatelské stanici KAMÍNEK PAHORKU se narodili 3 kluci a 3 holky královských harlekinů !

image

Již brzy se tady objeví fotografie každého z nich samostatně, aby si zájemci mohli vybrat které štěňátko bude právě to jejich. Zatím pouze všechny u šťastné, ale unavené maminky.

Petra se s Vámi jistě podělí o zážitky kolem porodu, ale to až si trochu odpočine a zaběhne novou, početnější domácnost. Teď nás hřeje skutečnost, že dlouhá cesta za ženichem nebyla zbytečná!

29.4.2010 Jsme rádi že pro vás máme radostnou zprávu - po dnešním vyšetření můžeme s jistotou potvrdit že Rokynka bude následovat paničku a také se stane maminkou !!!!! Informace budeme průběžně doplňovat, zájemci se již teď mohou hlásit telefonicky nebo mejlem.

 

 12.4. 2010 Dnes jsme se museli rozloučit s naší Dášenkou - nejstarší a zakládající členlou smečky, křížencem kokra a pudla. Odešla v nedožitých 16-ti letech. Budeme na tebe Dášenko vzpomínat. Byla jsi vždy u důležítých věcí které se v naší rodině staly za poslední leta. Ty jsi vlastně způsobila tuto velkou smečku. Našla jsi v nás velikou lásku k pejskům. Tvojí misku jsme dali na čestné místo mezi poháry, protože si to zaslouží, vlastně všechny ty poháry jsou Tvá zásluha. Byla jsi pro nás nej i bez "papírů" a výstav.  Měj se v nebíčku krásně. Už tě nic nebolí.

Sbohem.

Tvoje rodina.

image

 

 

12.4.2010  -

Chceme oznámit, že naše Rokynka se asi také stane maminkou. Chce následovat paničku. Byla na krytí 6.4.2010 až v dalekém Německu. Nelson se jí líbil a doufám že budou i hezká štěňátka. Držte jí palce. Více budeme vědět po ultrazvuku koncem měsíce. Bude znám i přibližný počet. Foto Nelsona ještě dolplníme.

Zájemci o štěňátka těšte se a můžete i kontaktovat.

 

6.4.2010 Tak jsme o měsíc starší a už se pokoušíme trénovat na mladý vystavovatel, nic se nesmí nechat náhodě. Čím dříve tím lépe.

image

 

image 

5.3.2010 Tak se konečně smečka dočkala přírůstku. Narodila se dcerka Martinka. Foto ukazuje první minuty doma než se na ní sesypala celá smečka. Nebude to mít jednoduché, ale je určitě po mamince šikovná a všechny si srovná do latě.

image

 

 

1.2. 2010 Konečně doplněny výsledky výstav + Šampion šampionů 2009

image

28.7. 09 Doplněny výsledky výstav

image

 

29.6. 09 Doplněny výsledky výstav

22.6. 09 Doplněny výsledky výstav

 

25.5. 09 Dolněny výsledky výstav a fotogalerie

14.5.09 Doplněny výsledky výstav

image

Procházka středem Bratislavy

 

 

4.5.09 Doplněny výsledky výstav + foto

image

29.4.09 Doplněny výsledky výstav + foto

 

16.2.09 Vloženy nové foto z DUO-CACIB Brno 7.-8.09

 

 

Splněný sen

Pokusím se popsat stručně a jasně prožitý víkend v Brně na DUO – CACIB 7.-8.2009. Vzaly jsme tento víkend jako krásný odpočinek já a mé dvě kamarádky, samozřejmě nechyběly ty dvě nejdůležitější -  Fáma a Roky. Učesání bylo samozřejmě na mně,  ale přece se někdo našel kdo pomohl - byla to kamarádka Líba Mašatová  která je nedílnou součástí střihů a podpory při úpravě Roky. Kvůli času jsme Rokynu připravily již ve čtvrtek. Měli jsme s toho docela dobrý pocit. V pátek jsem si připravila už jen drobečka Fámu. Podle Roky méně časově náročné.

Tak už jen chybělo napakovat auto, dvě dobré kamarádky, psy a kolem druhé v pátek vyrazit na Brno. Cesta proběhla v pohodě. V zadu s pejskama a hlavně se slintající Rokynkou posléze zvracející seděla Maruška. Musela být hodně otrlá. Jen najít ten penzion to byl trochu oříšek. Oni nám totiž zavřeli sjezd přímo před penzion, ale navigace Týna, která mněla mapu to dopadlo super. Týnka mněla ještě jeden úkol vše podstatné a důležité nafotit. V sedm jsme již bydlely.  Jen jsme vyděsily trochu majitele penzionu. Roky bez váhání přišla na apartmán, skočila do čistých peřin a ulehla. To jsme ještě nebyly ani zapsány a nemněli zaplaceno. Ale nevyhodili nás. Dostali jsme super apartmán s vchodem rovnou na zahradu. O to bylo jednoduší venčení.

Už k výstavě. Sobotní vstávání bylo v pohodě. Na výstaviště jsme jely včas, protože jsme se obávali náporu u vjezdu, ale vše bylo dobře zorganizované. A delší procházce jsme došli k hale A1, našli kruh a jen vyčkávaly, až na nás přijde řada. Učesala jsem holky, ale když je dobrá příprava nedá to zase tolik práce. Nejprve šla rozhodčímu p. Jaromíru Dostálovi Fáma. Měla  proti sobě zdatnou  soupeřku ale nelenila a porazila jí. Tak obdržela titul CAC. O BOBa šla ještě  z  mladou  fenkou černou s pálením a harlekin psem. Musím  říci mladá fenka byla lepší a získala oprávněně titul BOB.

Roky se prohnala kruhem jako vítr, jen paničce trochu vázl krok.  Panu Dostálovi se velmi líbila tak obdržela své nejvyšší možné ocenění - BOB.

Pak jsme dlouho čekaly na začátek závěrečných soutěží, který byl v 15 hod. Ale bohužel ještě déle na to až na nás přijde řada. V závěrečném kruhu se na nás štěstí neusmálo. Tak jsme zbyté a unavené jely kolem půl sedmé z výstavy. Pro psy ale i pro páníčky dlouhá šichta. Přes deset hodin na výstavišti.

Ubytovaly jsme se a všechny tři včetně psů spaly velmi tvrdě.

Ranní probuzení bylo překvapivé. Venku pršelo a psy nechtěli ani jít ven se vyvenčit.

Na výstaviště jsme dojely v pohodě, ale dostat psy ke kruhu čisté byl docela oříšek. Ale klec nám pomohla v neděli jsme byli v první možné hale F. V kruhu jsme byli největší, i malá Fáma. Bylo tam asi 21 Pražských krysaříků a 37 Yorkšírů. Tak jsme čekaly,  ale byl problém s venčením - stále intenzivně pršelo. Ale nějak jsme to zvládly. Panička zavřela obě oči a vzala ven holky vyvenčit. Ale ono se jim to také nelíbilo a jak mohly, stály před halou. Posuzovala nás p. Olga Dolejšová. Fáma už dnes nemněla tolik štěstí a včerejší soupeřka jí dnes porazila, ale jen o chlup. Bylo z toho alespoň Res. CAC. Pak přišla řada na Roky, paní rozhodčí se velmi líbila a řekla že jí nemá co vytknout. Já bych o něčem věděla, třeba jak jí to panička kazí.

Pak už bylo jen dlouhé čekání na závěrečné soutěže. Probíhalo to stejně jako předešlý den. Ale jen s tu změnou, že po výstavě nás čekala dlouhá cesta domů. Řada na nás přišla kolem šesté večerní. Roky už byla utahaná a jen spala. A dočkaly jsme se, důležité přefoukání srsti kvůli dešti a hurá do boje. S překvapením na rozdíl od katalogu nás posuzoval p. Jaromír Dostál.  Pejsky si v přípravném kruhu prohlédl a šli jsme do boje. Do kruhu jsme nastoupily jako druzí za Boerbelem . Roky si to docela užívala. Pan rozhodčí si nás jednoho po druhém nechal proběhnout a vybral do užšího výběru pět jedinců. Nás nechal pěkně vydusit šli jsme do pětice až poslední. Pak už proběhlo jen čestné kolečko.  Začal výběr na místa od pátého. Nejprve jsem nechápala že tam nejsme my. Rokynka si loňskou výstavní sezonu v závěrečkách užila bramborově. Tři čtvrtá místa. Teď se na čtvrtém umístnil trpasličí pudl - přemožitel naší Fámy a jak bylo vidět oprávněně. Na třetí místo vybral Patterde teriera, tak jsem si říkala bude to druhé místo jako před osmi lety v Českých Budějovicích má první fenka už zasloužilá babička Kelly. Ale vyslovili jmého Pražský krysařík a už jsme tam zůstali jen my. Nechápala jsem. Roky vyskočila a dala mi pomálu nohy na ramena. Asi cítila ze mě tu radost. Pak jen už nutné pózovaní  fotoaparátům, gratulace a předání krásného poháru a kytičky kterou nikdy ženu neurazíš. Při odchodu z kruhu mně pomohla Maruška, unést pytel krmení, velmi těžký pohár a krotit radostného psa bylo nad mé síly. To víte i slza ukápla. Roky přiběhla ke kleci a upadla pod stůl a ihned spala. Byl to asi její výkon z posledních sil. Pak že ještě před odjezdem uděláme foto s pohárem a už se jí nechtělo a ani se jí nedivím.

Zbývalo jen přerovnat auto, protože jsem nepočítala s pytlem krmení navíc a vyrazit k domovu ukázat tu chloubu ostatním kamarádům ale hlavně celé smečce. Dojely jsme v půl desáté totálně vyčerpané, ale šťastné. Celé pondělí obě fenky prospaly. Tak už jen poděkovat pořadateli výstavy že nám umožnili prožít krásný víkend s našimi miláčky, není nic hezčího.

S pozdravem hrdá majitelka  Rokynky.

Petra Němečková

 

9.1.09

Doplněny výsledky DUO - CACIB Brno

Brzo bude i přidán článek ohledně prožitého víkendu v Brně. Těste se.

 

13.1.09

Doplněna fotogalerie  psi na sněhu.

 

 

28.11.2008 

Doplněny výstavy psů, fotogalerie a stříhání psů.

A stále volný pejsek Galileo. V sekci štěňata.

 

Narodili se 3 krásní kluci ze spojení:

Otec - Yulio House of Brigg

Matka - Dolly Kamínek pahorku

image image image

Vpřípadě zájmu nás kontaktujte, řekneme Vám více podrobností.

Postupně budou doplněny další informace a fotografie.

 

 

20.5.08 Doplněny výsledky výstav

 

1.3.2008 jsme byli s Famou a Roky na Oblastní výstavě v ČB (byla to Rokynky 1. výstava a zároveň první veřejné představení královského harlekin pudla v ČR)

Hned z této výstavy si přivezla pohár za 2. místo ve třídě dorostu.

Tento úspěch ještě umocnila Fama shodným umístněním ve skupině XI. Non FCI

image

18.1.2008 jsme přidali několik fotek do složky Fotogalerie, aby jste viděli jak nám Roky vyrůstá

 

27.10. ve 21:05 hod překročil hranice České republiky automobil, který vezl pro nás velmi vzácný náklad.

Naši novou holčičku - psí slečnu " Born to party" (nebo také Roky jak na ni voláme)

image

Je to " královačka" , tedy představilelka velkého černobílého pudla, dle našich informací jediný velký harlekin pudl v republice!

(alespoň nám se nepodařilo žádného najít, pokud máte někdo jiné informace dejte nám prosím vědět, rádi se dozvíme víc)

image image image

Další fotografie budou postupně přidávány do sekce " Fotogalerie"

TOPlist